Kurzy jsou jako oděvy, měly by být ušité na míru.

Učíme se od narození a po celý život, ale cílené nabývání znalostí pro zajetý systém, jak školský, tak politický, začíná tehdy, kdy nás vyučují druzí. Předávají nám fakta považovaná za společensky přijatelný konsenzus, fakta potvrzená vědeckými výzkumy či objevy z oblasti historie.

Ale má to háček.

„Vědomosti získané na základě donucení se neudrží na mysli.“

Platón

A tak nám většina informací pouze zahlcuje kapacitu mozku a na řadu přichází typická otázka studentů: „K čemu mi to bude?“ A jistě i Vy jste si tento dotaz položili nesčetněkrát. V dnešním školství se mnohdy setkáváme s učivem, které v praxi nevyužijeme. Pro běžný život je valná část informací zbytečná a návod na happy end/life nedává. Budoucí chirurgové se musí v rámci biologie naučit vše i o nerostech či zvířatech, piloti musí znát zákony o železničních drahách a naopak účetní mají v rámci čtyřletého studia matematiku pouze dva roky. Nerozumíte-li tomu, nevěšte hlavu. Já také ne.

Nicméně mám dobrou zprávu!

Vzdělávání má i jiné stránky a nesetkáváme se s ním pouze ve školách. Velkým bonusem pro nás jsou kurzy, které si můžeme zcela dobrovolně vybrat a následně se jich zúčastnit. Problémem je, že ne vždy kurz naplní naše představy. Občas se nedozvíme právě to, pro co jsme jeli, někdy získáme přebytečné množství dalších informací a jindy zase zjistíme, že kvalita lektora neodpovídá našim představám.

obrázek s hodinami

I na to máme řešení.

Vzdělávací agentura DEMOS Pragoeduca, která je součástí mezinárodní vzdělávací skupiny Hemsley Fraser, přivádí na český trh novinky ze zahraničí, z nichž si můžete objednat kurz dělaný dle Vašich požadavků. Konzultant a v následných fázích společného projektu i lektor navštíví Vaši společnost, projedná s Vámi požadavky na vzdělávací aktivity zaměstnanců, prokonzultujete vzájemně možné kroky a na základě získaných informací Vám bude sestaven kurz, který bude vyhovovat široké paletě zaměstnanců. Skvělé je, že se neomezujete pouze jednou skupinou lidí a kurzy nejsou vytvářeny separovaně pouze pro manažery či účetní nebo jiné skupiny. Kurzy jsou celistvé a učí firmu fungovat jako celek, jako řádně promazaný stroj, a proto nesmí vypadnout byť jedna jediná součástka.

Ve většině známých případů směřuje největší podíl požadavků na dovednosti komunikace uvnitř i vně firmy, neboť jednotlivé týmy, byť v té samé firmě, hovoří mnohdy úplně jinými jazyky. Připravit tedy například firemní techniky na komunikaci s recepčními nebo i toho největšího a obrovsky nadaného solitéra zapojit do společné diskuze s klienty bývá tím nejtěžším úkolem pro manažery.

Kurzy na míru můžete také poptat na našem portálu Educio.cz Nebojte se tedy kurzů, neboť mohou být přesně takové, jaké je budete chtít a jaké si je naplánujete.
Šárka Vávrová ve spolupráci s DEMOS Pragoeduca

ZAUJAL VÁS TENTO ČLÁNEK?

SDÍLEJTE HO, PROSÍM, SVÝM PŘÁTELŮM